Resultat ordinarie spårprov våren 2020

Anlagsklass
TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR
Tikar
BELLOMIS X-PLOSIVE SE26614/2018 f 20180407
e ELISIR D’AMORE DELLA VAL VEZZENO SE53254/2014 u BELLOMIS IZY
SE59042/2014
Uppfödare Susanne & Jan Segersten Fjärdhundra, Ägare Ebba Rudling Lovering Djursholm
Pris: Godkänd

Öppen klass
TAX, KORTHÅRIG KANIN
Tikar
YOUR CHOICE NATAZCHA SE48119/2016 f 20160730
e MIRA’S DORF ARISTOKRAT SE48059/2015 u TRUE LOVE FOR ME OT
MARINYKURANOVOY SE41686/2012
Uppfödare Catarina Wik & Patrik Larsen Olofstorp Ägare Ann-Christine Ekelund  Vendelsö
Pris: 1:a pris

TAX, KORTHÅRIG DVÄRG
Hanar
FRIENDS ALWAYS KEEN KENZO SE51582/2017 f 20170904
e RÄBBÅSENS HARRY SE29099/2011 u FRIENDS ALWAYS SWEETEST
HONEY SE47720/2013
Uppf Ann-Christine Ekelund Vendelsö Ägare Maria Jerhamre Engström Stockholm
Pris: 0 pris

TUVELUNDS JAGGER SE53391/2015 f 20151031
e CHESTER VON ZELDENRÜST VDHDTK10Z0040K u TUVELUNDS HIPPI
SE55756/2011
DELTOG EJ

TAX, KORTHÅRIG NORMALSTOR
Tikar
JULIA LIVIA DE GRAYALA SE14755/2018 f 20170405
e TEMPO DA HORTA PRIMEIRA LOE2167291 u ALTAJARA THE RED MAGIC
LOE2041205
Uppfödare Grayala Spanien Ägare Anders Gneib Solna
Pris: 2:a pris

TAX, LÅNGHÅRIG NORMALSTOR
Hanar
KALYANAS HARLEY-DAVIDSON SE25629/2019 f 20190329
e ÖRNBERGETS UCCELLO SE20873/2015 u KALYANAS ZZ RED TOP SE62004/2012
Uppfödare Ulla Stålnacke Vestergren Ulla & Tommy Vestergren Värmdö Ägare Ulla Stålnacke Vestergren Värmdö
Pris: 1:a pris

KNACKY-KNAVE’S INDIANA SE18563/2015 f 20150217
e INSIGHT’S DUCATI SE54929/2012 u FAM HOFMAN’S DONNA MARTINE
SE24151/2011
Uppfödare Ingemari Jansson Västerås Ägare Eva Johansson-Obel Danderyd
Pris: 3:e pris

TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR
Hanar
BOCKSKALLETS DEVIL SE32369/2018 f 20180526
e RONDODREVETS HERO S60987/2007 u BOCKSKALLETS FLAMMA
SE33318/2010
Uppfödare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö Ägare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö
Pris: 1:a pris med HP

BOCKSKALLETS KING SE46467/2016 f 20160730
e RONDODREVETS HERO S60987/2007 u BOCKSKALLETS FLAMMA
SE33318/2010
Uppfödare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö Ägare Madeleine Bagger Ekerö
Pris: 1:a pris

NUITS GIGOLO SE46903/2017 f 20170809
e LALIQUE MACALLAN IZ TAKSAGRADA DK01272/2015 u NUITS CARIOCA
SE12701/2014
Uppfödare Yvonne Hansén Ålberga Ägare Birgitta Elvingson Mariefred
Pris: 3:e pris

RONDODREVETS HERO S60987/2007 f 20070917
e HUSSEBUSS FANTOM S30064/98 u RONDODREVETS AMBRA S18628/2001
Uppfödare Carina Andersson Skogås Ägare Anders Hansson Sköndal
Pris: 3:e pris

RONDODREVETS XINGO SE55351/2018 f 20181022
e RONDODREVETS SAKO SE15018/2015 u RONDODREVETS REA
SE39514/2014
Uppfödare Carina Andersson Skogås Ägare Anders Hansson Sköndal
Pris: 3:e pris

TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR
Tikar
BOCKSKALLETS BODIL SE53522/2017 f 20171009
e RONDODREVETS HERO S60987/2007 u BOCKSKALLETS FLAMMA
SE33318/2010
Uppfödare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö Ägare Daniela Lundqvist Täby
Pris: 1:a pris

BOCKSKALLETS DAISY SE32370/2018 f 20180526
e RONDODREVETS HERO S60987/2007 u BOCKSKALLETS FLAMMA
SE33318/2010
Uppfödare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö Ägare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö
Pris: 1:a pris

BOCKSKALLETS FLAMMA SE33318/2010 f 20100412
e BELLOMIS X-MAN S11769/2005 u BOCKSKALLETS TANJA S48329/2004
Uppfödare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö Ägare Leif Ove & Gunnel Rohlin Ekerö
Pris: 1:a pris

Anlagsklass
SHETLAND SHEEPDOG
Tikar
BERMARKS LEONOR SE54450/2014 f 20140924
e EVAD DREAM STONE OF LOCHKAREN SE29499/2010 u BEMARKS
YESTERDAYS DREAM S65888/2009
Uppfödare Ulla Bergh-Persson Mariestad Ägare Åsa Nilsson Hässelby
Pris: Ej godkänd

Öppen klass
VIDEÖRTENS LET ME LOVE YOU SE47178/2016 f 20160801
e MOORWOOD CARRIBBEAN BLUE LOVER S11385/2006 u MOORWOOD
HOT LACE SE25841/2011
Uppfödare Britt-Louise Andréasson Hässelby Ägare Åsa Nilsson Hässelby
Pris: 0 pris

RIESENSCHNAUZER, SVART
Hanar
KOXPOMONAS GOLDEN EAGLE SE15366/2015 f 20150213
e STABLEMASTER’S ARSENE LUPIN FI38758/12 u KOXPOMONAS ALWAYS
LOVEBITE S50454/2008
Uppfödare Gunilla Kornberg Vittinge Ägare Madeleine Bagger Ekerö
Pris: 1:a pris

Provets bästa hund blev Bockskallets Devil med 61 poäng och ett 1:a pris med HP

VANDRINGSPRISER

Bockskallets T-fat delas inteckningar ut till Your Choise Natazcha, Bockskallets King och Bockskallets Flamma

Spårbrädan Upplands Taxklubbs Vp går till Bellomis X-Plosive

Monica Carlerots MP delas inteckningar ut till Your Choise Natazcha, Bockskallets King och Bockskallets Flamma

Bockskallets Veteran stop går till Bockskallets Flamma